fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Aksident me fatalitet në Kçiq

Si pasojë e aksidentit dhe lëndimeve të marra, në QKUK ka vdekur viktima, Sh. N.,66 vjeçar.

Publikuar

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, segmenti rrugor (fsh Kçiq), ku të përfshira ishin dy vetura civile. Si pasojë e aksidentit dhe lëndimeve të marra, në QKUK ka vdekur viktima, Sh. N.,66 vjeçar.

Me urdhër të prokurorit të rastit trupi i pajetë i viktimës së aksidentit është dërguar për obduksion.

 “Hetuesit e njësisë së trafikut rajonal, nën udhëheqjen e prokurorit të rastit, janë duke zhvilluar hetime për të sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me aksidentin fatal”, njofton policia, transmeton Express.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 13:20, ndërsa, policia vazhdimisht po apelon të gjithë pjesëmarrësit e trafikut për kujdes të shtuar në komunikacion.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021