fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Gazmend Agusholli, kandidat i LVV-së për kryetar të Pejës

Kandidatura e Agushollit është miratuar në Kryesi të Pejës, dhe se i njëjti pritet të merr ditën e gjelbër edhe nga Kryesia Qendrore e LVV

Publikuar

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), për kryetar të Komunës së Pejës në zgjedhjet lokale pritet të jetë Gazmend Agusholli.

Burime të brendshme nga LVV në Pejë thonë për Telegrafin se kandidatura e Agushollit është miratuar në Kryesi të Pejës, dhe se i njëjti pritet të merr ditën e gjelbër edhe nga Kryesia Qendrore e LVV në Prishtinë.

Deri më tani garën për Pejën e kanë konfirmuar Gazmend Muhaxheri nga LDK dhe Arbër Tolaj nga AAK.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021