fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

E rëndë, këta janë anëtarët e familjes Haliti që vdiqën në Shqipëri (Foto)

Dyshimet e para janë që nëna e djali me bashkëshorten, kanë ndërruar jetë si pasojë e helmimit në ushqim

Publikuar

Elfete, Afrim e Ferdinaze Haliti janë anëtarët e një familjeje nga Gjilani të cilët vdiqën të shtunën në Shqipëri.

Dyshimet e para janë që nëna e djali me bashkëshorten, kanë ndërruar jetë si pasojë e helmimit në ushqim, ndërkohë që mbetet të konfirmohet nga autoritetet shqiptare.

 Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Shqipëri ku kanë humbur jetën tre anëtarë të familjes Haliti nga Gjilani.

Dhembjen për këtë tragjedi e kanë shprehur familjarë e qytetarë të shumtë.

“Sot lagjja jonë mori lajmin tragjik per humbjen e 3 antarve te familjes Haliti, zoti i shperbleft me xhenet. Ngushllime”, ka shkruar Vebi Jerliu.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021