fbpx
Lidhu me Ne!

Kuriozitete

Fakte që do ju shokojnë!

Publikuar

Më poshtë do i gjeni disa fakte shokuese, për disa gjëra që nuk i’a kemi pasur idenë.

1. Uji i ngrohtë bëhet akull më shpejtë se sa uji i ftohtë ,
2. Mona Lisa nuk ka vetulla,
3. Muskuli më i fortë në trupin e njeriut është gjuha,
4. Bletët pushojnë nga 8 minuta në 12 orë,
5. Coca-Cola, në fillim ishte e gjelbërt.

Për më shumë fakte do të ju mbajmë të informuar në ditët në vazhdim./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021