fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Zvicra heq Kosovën nga lista e karantinës

Publikuar

Nga lista e re e vendeve me rrezik BAG ka fshirë, krahas Kosovës edhe Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi dhe Bosnjën e Hercegovinën, shkruan albinfo.ch.

Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) sapo ka aktualizuar listën e vendeve me rrezik , Kosova është hequr.

Duhet cekur se në riaktualizimin e befasishëm që bëri BAG, heqja nga lista e karantinës hyn në fuqi qysh nesër,  më 6 maj.

Kosova ishte vendosur në listën e rrezikut, të Zvicrës në muajin mars.  Po në atë kohë nga kjo listë ishte hequr Shqipëria./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021