fbpx
Lidhu me Ne!

Yjet

Ndërron jetë komediani spanjoll, e njohu e gjithë bota prej të qeshurës epike (Video)

Mësohet se ai prej një viti vuante nga probleme shëndetësore

Publikuar

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçari komediani spanjoll, Juan Joya Borja, i cili u bë i famshëm për të qeshurën e tij. Gjerësisht, Yoya Borja njihej me pseudonimin “El Risitas”, që do të thotë “të qeshurat”.

E gjitha në fakt, ndodhi në vitin 2014, ky Borja, ishte i ftuar në një televizion kombëtarë spanjoll dhe nuk e ndalte të qeshurën karakteristike, pas çdo përgjigjeje që jepte.

Intervista, u bë pjesë e shumë “memeve” dhe konvertimit në titra, edhe në gjuhën shqipe. Mësohet se ai prej një viti vuante nga probleme shëndetësore. Për siguruar kurat e shtrenjta të sëmundjes, atë e kanë ndihmuar shumë qytetarë, por fatkeqësisht, nuk ia arriti t’ia dilte.

Ditën e sotme, shumë media spanjolle i kanë kushtuar homazhe komedianit të njohur.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021