fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Haradinaj zotohet se nuk do lejoj që brezi i ri të pres deri në pafundësi

Publikuar

Kandidati për president i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se të hënën në mbrëmje ka pasur një takim miqësor me qytetarë të Prishtinës, shumica prej tyre të rinj.

Ai ka thënë se Aleanca është e vendosur për Kosovën, shtet për brezin e ri, vend të mundësive, me sistem arsimimi e kujdes shëndetësor të nivelit evropian. Si president i ardhshëm vendit.

“U zotova që do të mbështes reformat e nevojshme dhe politikat që Kosovën e çojnë drejt NATO-së dhe BE-së”, ka shkruar Haradinaj.

Ai është zotuar se nuk do të lejojnë që brezi i ri të pres deri në pafundësi progresin në vend.

“Andaj, jemi të vendosur që në rast se bllokada do të vazhdojë, të organizojmë referendumin për bashkim me Shqipërinë, që ardhmëria e të rinjve të Kosovës të mos rrezikohet”, ka shkuar ai.

 

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021