fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Kurti u prit në takim nga Miroslav Lajčák

Dialogu duhet të jetë i përgatitur mirë dhe me parime dhe se duhet ta pranojë realitetin dhe të vërtetën.

Publikuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në kuadër të vizitës zyrtare në Bruksel, gjatë ditës së parë të saj, është takuar edhe me Miroslav Lajčák, përfaqësues special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe Ballkanin Perëndimor.

Kryeministri Kurti ritheksoi në takim se dialogu duhet të jetë i përgatitur mirë dhe me parime dhe se duhet ta pranojë realitetin dhe të vërtetën.

Sipas kryeministrit Kurti, aty Kosova është palë e barabartë, e jo thjeshtë temë, ndërsa përfundimi i tij duhet të jetë në shërbim të qytetarëve të të dy vendeve, nëpërmjet një marrëveshjeje të qëndrueshme dhe të zbatueshme.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021