fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Reagon Franca: Nuk jemi burim i “Non paper” franko-gjerman”

Ne mbështesim plotësisht ndërmjetësimin e BE dhe mirëpresim përpjekjet e ndërmarra në këtë drejtim.

Publikuar

Ambasada e Francës në Kosovë, përmes një reagimi në rrjetin social Twitter, është distancuar nga një dokument joformal “Non paper” i publikuar në media ku thuhet se Kosova dhe Serbia do ta njohin integritetin territorial të njëra-tjetrës.

Ambasada franceze në Kosovë thotë se Franca dhe Gjermania nuk janë burimi i pretendimeve për “Non paper” gjermano-francez, ndërsa thotë se e mbështesin dialogun me ndërmjetësimin e BE-së.

“Franca dhe Gjermania nuk janë burimi i të ashtuquajturit “Non paper” franko-gjerman”.

“Ne mbështesim plotësisht ndërmjetësimin e BE dhe mirëpresim përpjekjet e ndërmarra në këtë drejtim nga Përfaqësuesi Special i ngarkuar me dialogun Bg-Pr, Z. Lajcak”, thuhet në reagimin e ambasades.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021