fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Arsenal do të largoj 6 futbollistë

Publikuar

Lacazette, Bellerin, Nketiah and Guendouzi në mesin e lojtarëve të cilët do të largohen nga Arsenal.

Arsenal pret që të rris buxhetin e saj në 124 Milion Funte, të investojnë në skuadrën e Mikel Artetas këtë verë.

Football.London, shkruan se Arsenal do të shes të paktën 6 lojtarë për të ngritur buxhetin e tyre, me shitjen e Ainsley Maitland-Niles, Eddie Nketiah, Matteo Guendouzi and Lucas Torreira, e që presin të ngrisin rreth 70 milion funte.

Hector Bellerin shpreson të largohet për një klub të madhë, ndërsa Lacazette pritet të lirohet para se ti përfundoj kontrata, e gjithë këta lojtar do të përbënin një shumë prej 124 Milion Funte./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021