fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Rezultatet e Zgjedhjeve në Shqipëri: PD shënon rritje

Publikuar

Duke ndjekur rezultatet që po publikohen kohë pas kohe në portalin e KQZ-së, vërejmë një ulje të dallimit që ishte në fillim të ditës mes partisë se parë dhe të dytë.

Tashmë rezultatet shënojnë kështu:

PS – 48.77%
PD – 39.29%
LSI – 7.07%

Duke qenë se dallimi ishte më i madhë gjatë mëngjesit të ditës së sotme, një kthesë e vërejtshmë është tani nga PD, ku dallim tashmë ka rënë nën 10%, mes të parit dhe të dytit./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021