fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kryetari i Drenasit, Lladrovci, voton në Shqipëri me gjithë familjën

Në mesin e shumë qytetarëve kanë votuar edhe numër i madh i kosovarëve, prej tyre shumica politikanë, ndër ta edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Publikuar

I pari i Drenasit, Ramiz Lladrovci përmes një foto të publikuar në llogarinë e ti në facebook ka njoftuar se sot me të gjithë familjen e tij ka shfrytëzuar të drejtën për të votuar në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. “Po, votuam, është votë për Shqipërinë, për shqiptarët, për vlerat më të mira të demokracisë, respektimin e ligjit, për perspektivën e saj brenda kombeve më të përparuara. Gëzuar”  ka deklaruar ai në postimin e tij.

Kujtojmë se sot mbahen zgjedhjet në shtetin shqipëtar, në mesin e shumë qytetarëve  kanë votuar edhe numër i madh i kosovarëve, prej tyre shumica politikanë, ndër ta edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

A.Bajqinofci

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021