fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Incident në sheshin “Skëndërbej” në Tiranë

Publikuar

Një incident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në sheshin “Skënderbej” ku një shofer i papërgjegjshëm ka hyrë brenda sheshit me një shpejtësi tej normave, në një zonë pedonale, duke rrezikuar jetën e qindra qytetarëve, raporton Sinjali.

Shoferi i veturës, Arben Qazimi, 35 vjeç, i cili është futur në mes të sheshit “Skënderbej” duke rrezikuar jetën e kalimtarëve, ishte nën efektin e kokainës gjatë shkaktimit të incidentit.

Sipas Policisë, përcjell Top Channel, autori nuk ka qenë nën efektin e alkoolit, por ishte nën ndikimin e lëndëve narkotike, madje edhe në veturë janë gjetur dy lloje drogash.

“Ai ka bërë testin e alkoolit dhe nuk del i dehur, por nën efektin e lëndëve narkotike. Do të merret në pyetje sapo situata të stabilizohet. Një perimetër sigurie është vënë dhe po nga policë për shkak se nuk ka ku të vendosen, ndërsa janë në pritje të ekspertëve të kriminalistikës. Në veturë iu gjet drogë e llojit kokainë dhe hashash”.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021