fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kosova regjistron shtatë viktima dhe 335 raste me COVID-19

Rastet e reja dalin pas testimit të 3.252 mostrave në laboratorët shtetërorë dhe privatë.

Publikuar

Të shtunën, Kosova regjistroi shtatë viktima dhe 335 raste të reja me koronavirusi.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Fushë-Kosovë 1 rast (67 vjeç), Gjakovë 1 rast (88 vjeç), Gjilan 1 rast (81 vjeç), Mitrovicë 1 rast (84 vjeç), Novobërdë 1 rast (50 vjeç), Pejë 1 rast (63 vjeç), Prishtinë 1 rast (84 vjeç)”, thuhet në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Rastet e reja dalin pas testimit të 3.252 mostrave në laboratorët shtetërorë dhe privatë.

Gjatë 24 orëve, IKSHPK-ja njofton se janë shëruar edhe 484 pacientë, duke e çuar në 90.812 numrin e të shëruarve, që prej paraqitjes së pandemisë në Kosovë.

Ndërkaq, shifra më e lartë e të infektuarve është regjistruar në Komunën e Prishtinës, përkatësisht 55 raste të reja.

Që prej 13 marsit, 2020, e deri më 24 prill, 2021, Kosova ka regjistruar 103.815 raste me COVID-19 dhe 2.125 viktima.

Raste aktive janë 10.878.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021