fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Numrat e partive për zgjedhjet e 14 shkurtit: LDK 132, PDK 134, LVV 127, AAK 135 dhe Nisma 121

Publikuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me short sot ka caktuar numrat me të cilët subjektet politike do të identifikohen në zgjedhjet e 14 Shkurtit.

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do të mbaj numrin 132, Partia Demokratike e Kosovës do të mbaj numrin 134, Lëvizja Vetëvendosje do të mbaj numrin  127 si dhe AAK do të mbaj numrin 135 dhe Nisma Social Demokrate  do tw mbaj numrin 121 .

KQZ për dallim prej herëve të kaluar, në këto zgjedhje dhe në zgjedhjet e vitit 2019 është kujdesur që numrat për partitë politike të jenë jo të ngjashëm më numrat që bartit deputetet në listat zgjedhore.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021