fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Gjuajta me armë, s’ka lidhje më PDK-në, thotë zëdhënësi i saj

Ai përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook ka ftuar mediet që të jenë korrekt në raportimet e tyre, rreth kësaj ngjarje.

Publikuar

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyci, ka reaguar ndaj shkrimeve se afër selisë së kësaj partie ka pasur gjuajtje me armë. Ai në këtë reagim ka thënë së gjuajtja me armë që ka ndodhur në rrugën Fehmi Agani, nuk ka lidhje më PDK-në dhe selin e saj.

Ai përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook ka ftuar mediet që të jenë korrekt në raportimet e tyre, rreth kësaj ngjarje.

Shkrimi i plotë i Bytycit:

Incidenti i gjuajtjes me armë në mes të disa individëve/qytetarëve nuk ka lidhje fare me Partinë Demokratike të Kosovës. Ftoj mediat që të jenë korrekt në raportimin e tyre, e mos ta vendosin emrin e partisë në titujt e tyre vetëm për të marr klikime.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021