fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Nuk duhet lejuar të dëmtohet imazhi i Policisë, thotë Hoti

Publikuar

Kryeministri në detyre, Avdullah Hoti, ka deklaruar të hënë se imazhi i mirë i Policisë nuk duhet të dëmtohet, nga rastet e izoluara të keqpërdorimit të uniformes se policisë së shtetit. Hoti këtë deklaratë e ka dhënë pas takimit që pati me drejtuesit e Policisë së Kosovës.

Postimi i plotë i Hotit:

Nuk duhet lejuar që rastet e izoluara të dëmtojnë imazhin e policisë së Kosovës, institucionit më të besuar nga qytetarët për vite me radhë.

Nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, z. Samedin Mehmeti dhe Kryeshefi Ekzektuiv i Inspektoratit të Policisë së Kosovës z. Kushtrim Hodaj,  kërkova që menjëherë, të ndërmarrin të gjitha masat e nevojshme ndaj çdo zyrtari policor i cili keqpërdorë detyrën. Sjelljet e tilla janë të pa pranueshme.

Po ashtu nga Inspektorati Policor kërkova që të trajtoj me shumë përkushtim të gjitha ankesat e qytetarëve që vijnë në adresë të Policisë, të jenë këmbëngulës dhe të pa kompromis në respektimin e etikës dhe sjelljes profesionale të këtij institucioni.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021