fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Mësoni se çka do të ndodh sot në Kosovë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, pret në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani

Publikuar

Ora 09:20 Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla pret në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. (MPJD, pamje ora 08:40. Konferenca për media)

Ora 10:00 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, pret në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. (Kabineti i Presidentes)

Ora 10:00 Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione takohet me përfaqësuesit e shoqatave për mbrojtjen e të drejtave të grave të dhunuara gjatë luftës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506)

Ora 10:00 KOMF publikon raportin e monitorimit “Shërbimet Sociale në Kohë Pandemie”. (Hotel “Sirius”, Prishtinë)

Ora 10:00 Organizata ETEA dhe biblioteka “Hivzi Sulejmani” organizojnë panelin e diskutimit “Libri mes ofertës dhe kërkesës”. Merr pjesë Sejnur Veshall, zëvendësministër i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit. (Biblioteka “Hivzi Sulejmani”, Prishtinë)

Ora 10:00 Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan – Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL) dhe NED-it, organizon tryezën virtuale “Sfidat e ndërmjetësimit në Kosovë”. (Platforma Zoom)

Ora 11:00 Mbahet seanca e radhës ndaj ish-komandatit të UÇK-së, Pjetër Shala. (Hagë)

Bëhet dhurimi i librave për Bibliotekën e Qytetit “Ibrahim Rugova” në Gjakovë. (Ora 11:00)

Ora 11:30 Në fshatin Novosellë të Gjakovës, mbahet aktiviteti “Ta ripërtërijmë token”. (Fshati Novosellë)

Ora 12:00 Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton Propozim-vendimin e Avokatit të Popullit lidhur me zgjedhjen e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit. Merr pjesë Avokati i Popullit, Naim Qelaj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10)

Ora 12:00 Në Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë raporton i u.d. drejtorit të AKI-së lidhur me gjendjen e sigurisë në vend. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204)

Ora 13:00 Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) për nder të Ditës Botërore të Librit, në bashkëpunim me me Librarinë ALTERA në Prizren, organizon një aktivitet. (Ambientet e Librarisë Altera në Prizren)

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021