fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Shefi i diplomacisë maqedonase, viziton Kosovën

Ministri Osmani do të pritet në takim bilateral nga ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla.

Publikuar

Shefi i diplomacisë maqedonase, Bujar Osmani do të qëndroj të premten për një vizitë zyrtare në Kosovë. Vizita e Osmanit është e para në Kosovë në këtë cilësi nga zgjedhjet e fundit të 14 shkurtit në Kosovë.

Ministri Osmani do të pritet në takim bilateral nga ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla. Konferenca e përbashkët për medie do të mbahet në ora 09:40.

Ndërsa në ora 10:00, Bujar Osmani do të pritet edhe nga presidentja Vjosa Osmani.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021