fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

FSK-ja riparon rrugët pas përmbytjeve

Publikuar

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës ( FSK ) kanë realizuar projektin e riparimit të rrugës dhe pastrimin e urave nga gërmadhat në fshatrat Prekoc-Marec që shpie në drejtim të minierës së Artanës, e cila u dëmtua gjatë përmbytjeve të ditëve të fundit.

Në shenjë falënderimi për realizimin e këtij projekti Komandanti i Gardës Kombëtare Gjeneral Brigade, Xhevahir Geci priti në takim Kryeshefin e Trepçës z. Enes Muzaqi, i cili e falënderoi Gjeneral Gecin për mbështetjen.

Ky projekt ka zgjatur 10 ditë dhe është realizuar nga Regjimenti i Xhenios. Forca e Sigurisë së Kosovës është e gatshme gjatë tërë kohës që t’u dalë në ndihmë autoriteteve civile në çdo situatë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021