fbpx
Lidhu me Ne!

Ekonomi

“Axhë 10 euro të dalin boll”

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së mërkurës ka vendosur që shtesat prej 30 eurove të pensioneve të ulen për 20 euro krahasuar me tre muajt e kaluar.

Publikuar

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka ironizuar me vendimin e fundit të Qeverisë së Kosovës, duke publikuar një foto të kryeministrit Albin Kurti me një të moshuar, të cilën e ka përcjellë me një tekst ku të moshuarit i tregohet për vendimin e qeverisë

“Axhë ti heka 20 euro se 10 te dalin boll”, shkruan Kadrijaj në profilin e saj në Facebook

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së mërkurës ka vendosur që shtesat prej 30 eurove të pensioneve të ulen për 20 euro krahasuar me tre muajt e kaluar.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021