fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Kryetari i ri i LDK-së, sot mbush 38 vjet

Abdixhiku mori drejtimin e LDK-së pas dorëheqjes nga kjo pozitë të Isa Mustafës

Publikuar

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, sot e feston ditëlindjen.

Ai i mbush 38 vjet.

Abdixhiku mori drejtimin e LDK-së pas dorëheqjes nga kjo pozitë të Isa Mustafës, pas rezultateve të dobëta në zgjedhjet e 14 shkurtit, duke u renditur partia e tretë.

Lumir Abdixhiku, është kryetari më i ri për nga mosha që ka pasur ndonjëherë Lidhja Demokratike e Kosovës.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021