fbpx
Lidhu me Ne!

Shëndeti

5 viktima dhe 506 raste të reja me COVID-19

Sipas njoftimit të IKSHPK-së, sëmundjen e kanë mundur edhe 761 pacientë, ndërsa raste aktive janë 11.496.

Publikuar

IKSHP

Në Kosovë të mërkurën janë regjistruar pesë raste të vdekjes nga koronavirusit i ri, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 2.105.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP) njoftoi se nga një rast i vdekjes është shënuar në komunat: Ferizaj, Prishtinë, Gjakovë, Vushtrri dhe Viti.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3.084 testime të mostrave të dyshuara dhe në bazë të rezultateve, të infektuar me koronavirusin e ri kanë rezultuar edhe 506 persona.

Pra, 16 për qind e të testuarve kanë dalë pozitivë në COVID-19.

Sipas njoftimit të IKSHPK-së, sëmundjen e kanë mundur edhe 761 pacientë, ndërsa raste aktive janë 11.496.

Që nga mesi i muajit mars të vitit 2020 në Kosovë me koronavirusin e ri janë infektuar 102.742 persona, prej të cilëve 89.141 janë shëruar.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021