fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Draxler, parapëlqen një transferim në Bayern Munchen

Publikuar

Mesfushori gjerman Julian Draxler, është i gatshëm të riktehet në vendlindjen e tij, pasi që situata me klubin parisien është duke u përkeqsuar, shkruan Foot Merakto. Preferenca e tij ëshë ti bashkëngjitet Bayern Munchenit.

Draxler, karrierën e tij profesionale e ka nisur në Gjermani më saktësisht në Schalke dhe Wolfsburg, para se të kalonte në Ligë 1 të Frances, mirëpo siç duket nuk është në planet e trenerit të ri të PSG-së, Mauricio Pochettino, dhe kjo e detyron që të kërkoj një aventurë të re.

27-vjeçari ka bërë vetëm 9 paraqitje në sezionin 2020-2021./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021