fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Manchester United dhe Liverpool në garë për marokienin 23-vjeçar!

Publikuar

Dy gjigantë e Premier Ligës, Manchester United dhe Liverpool kanë shprehur interesim për yllin e Sevillas, Youssef En-Nesyri.

En Nesyri në 31 ndeshjet e luajtura në La Ligën spanjolle ka shënuar 16 gola në 31 ndeshje, ndërsa në Ligën e Kampionëve ka shënuar 6 gola në 8 paraqitje.

Sipas Estadio Deportivo, besohet se edhe Sevilla janë të gatshëm të shesin sulmuesin 23-vjeçar, mirëpo besohet që kjo do të bëhet në çmim rekord për klubin e tyre, vlerë kjo që shkon deri në 46 milion Euro./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021