fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Serbet nuk lejojnë Kurtin dhe Osmanin të kalojnë urën e Ibrit

Publikuar

Kryetari I Lëvizjes Vetëvendosje dhe anëtarja e listës për deputet se këtij subjekti, Vjosa Osmani, të shtunën janë penguar në veri të Mitrovicës, nga një grup i komunitetit serb.

Sic raporton Indeksonline, Kurti dhe Osmani janë brohoritur dhe janë fishkelluar, cka i ka detyruar politikanet nga Prishtina të kthehen mbrapa.

Aty shihen dhjetëra serbë teksa brohorasin dhe e ndërprenë vizitën e dy politikanëve kosovarë. Në shoqërinë e Kurti dhe Osmanit shihen edhe kandidatët për deputetë nga lista e përbashkët.

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021