fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

LIGA UNIKE: Finalja e madhe: Peja – Ylli

Sot do të luhet finalja e madhe e Ligës Unike, ku do të ndeshën Peja dhe Ylli.

Publikuar

Liga Unike, me një super finale nga ora 19:00

Në këtë kompeticion kanë marrë pjesë skuadra nga Kosova dhe Shqipëria, e të cilat me ndeshje eleminuese e kanë sjellur një finale fantastike.

Për herë të parë që po zhvillohet kjo Ligë, dy ekipe finaliste do të jenë ekipet kosovare Ylli dhe Peja. Ndërsa për vendin e tretë do të ndeshen Rahoveci dhe Goga Basket.

Këto ndeshje do të luhen në terminet si në vijim:

16:00 – Rahoveci – Goga Basket
19:00 – Peja – Golden Eagle Ylli

Ndeshja finale do të jetë e veçantë për të dyja skuadrat, Peja e cila ka një histori të titujve, ndërsa Ylli e cila po tenton për titullin e parë në historinë e tyre./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021