fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Transfer: Jadon Sancho në PSG

Siç duket PSG janë duke e pasur të vështirë të bindin yllin francez, Kylian Mbappe që të nënshkruaj kontratë e cila do ta mbante në Paris edhe për një kohë, e që në rastin më të keq në verën 2022, mbetet si lojtarë i lirë.

Publikuar

Sipas të përditshmes The Athletic, PSG janë duke u përgaditur të shënjestrojnë Sanchon, në rast se Kylian Mbappe, nuk pranon ofertën në Parkun e Princave.

Siç duket PSG janë duke e pasur të vështirë të bindin yllin francez, Kylian Mbappe që të nënshkruaj kontratë e cila do ta mbante në Paris edhe për një kohë, e që në rastin më të keq në verën 2022, mbetet si lojtarë i lirë.

Me këtë rast klubi parisien po e monitoron situatën e Sancho, për të cilin besojnë se do të mbushte zbraztirat e Kylian Mbappe, duke pas parasysh që edhe klubi gjerman Dortmund, janë të interesuar të dëgjojnë ofertat për Sanchon./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021