fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Gjithçka që do të ndodh sot në Kosovë?

11:30 Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për medie. (Oborri i Kuvendit të Kosovës)

Publikuar

10:00 Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës hap Ekspozitën: “Vullkani” i Republikës, për nder të 40 Vjetorit të demonstratave të Viti 1981, dhe Ekspozitën “70 Vjet Arkiv”. (Sheshi “Zahir Pajaziti” – Prishtinë) 

11:00 Myftiu Naim Tërnava jep mesazhin me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit. (Selia e BIK-ut) 

11:30 Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për medie. (Oborri i Kuvendit të Kosovës) 

12:00 Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, Sevil Limani-Kazaz, do të bëjnë lansimin e projektit “Vieë Point”. (Afër Fshatit Jabllanicë)

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021