fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Sulmohen dy të rinj në veri

Nga personat e përfshirë në rrahje dyshohet se është Milosh Rosiq, vëllau i Marko Rosiq i cili është i akuzuar për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq

Publikuar

Një sulm fizik ndaj dy personave ka ndodhur gjatë ditës së sotme në pjesën e jashtme të një lokali në Mitrovicën e Veriut.

Nga personat e përfshirë në rrahje dyshohet se është Milosh Rosiq, vëllau i Marko Rosiq i cili është i akuzuar për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq.

Lajmin për sulmin ndaj dy personave e ka konfirmuar  Besim Hoti, Zëvendësdrejtor i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Mitrovicën e Veriut, shkruan KlanKosova

“Ka pasur një sulm fizik ndaj dy të rinjve në veri. Sulmi ka ndodhur diku 11:30 gjatë ditës së sotme”, ka thënë Hoti

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021