fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Pallaska: Kurti kryeministër më gjysme orari, që garon në zgjedhjet e një vendi fqinje

“Pasi që i siguroj vaksinat në Kosovë, kaloj rimëkëmbjen ekonomike, ai tash në kohën e lirë garon në zgjedhjet në Shqipëri”.

Publikuar

Avokati i njohur Dastid Pallaska e ka quajtur kryeministrin aktual, Albin Kurti, kryeministër me gjysme orari, ndërkohë që ka ironizuar me te, duke thënë se pasi që i siguroj vaksinat në Kosovë, kaloj rimëkëmbjen ekonomike, ai tash në kohën e lirë garon në zgjedhjet në Shqipëri.

Pallaska përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka thënë së në të kaluarën jo të largët kemi pasur probleme me “super” zyrtarë shtetërorë që mbanin nga dy-tre poste e nuk kryenin asnjë punë.

“Tash kemi një Kryeministër që – pasi që i ka siguru vaksinat, e ka kalu në Kuvend programin e rimëkëmbjes ekonomike dhe i ka hapur vendit perspektivën evropiane – në kohë të lirë garon në zgjedhjet parlamentare të një vendi fqinjë”, ka shkruar ai. Ai postimin e tij e ka përfunduar duke e quajtur Kurtin “Kryeministër me gjysmë orari!!!”

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021