fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Osmani: Krenaria e Kosovës, është ushtria e saj

Kudo që shkelin pjesëtarët e FSK-së sjellin krenari dhe suksese për vendin tonë

Publikuar

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka uruar për suksesin e jashtëzakonshëm, nëntogeren Ilirianë Bunjaku, me rastin e diplomit të saj në Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Britani, si dhe për marrjen e çmimit “Shpata Internacionale” që jepet për kadetin më të mirë ndërkombëtarë, duke thënë jo vetëm që e ka bërë krenare familjen por edhe gjithë FSK-në dhe shtetin e Kosovës.

Osmani gjatë një bashkëbisedimi me Ilirianë Bunjakun, ka thënë se e gjithë Kosova e ka festuar suksesin tuaj.

“Pjesëtarët e FSK-së që kanë qenë edhe më herët në këtë program kanë shkëlqyer por kësaj radhe është veçanti edhe një grua e FSK-që e ka arritur këtë sukses duke u bërë më e suksesshmja nga të gjithë pjesëmarrësit ndërkombëtar, prandaj edhe kjo tregon që kudo që shkelin pjesëtarët e FSK-së sjellin krenari dhe suksese për vendin tonë. Jam e bindur që ke me shërbyer si inspirim për shumë vajza e gra tjera që e shohin fushën e mbrojtjes si fushë ku ato duan të kontribojnë”, tha ajo.

Nëntogerja Ilirianë Bunjaku tha se gjatë këtij viti ka kryer një trajnim në një akademi ushtarake prestigjioze në Britani të Mdhe.
“Me të vërtet është një arritje e madhe jo vetëm për mua por edhe për shtetin tonë që krahas shteteve të tjera, emri i shtetit tonë u dëgjua në mbarë botën”, tha ai.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021