fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Bufi thotë se pritjet për këtë qeveri dhe presidente janë hyjnore

“Krejt e luajtën rolin e vet qysh duhet”, Bufi.

Publikuar

Aktori i njohur kosovar, Fatmir Spahiu, i njohur më nofkën artistike “Bufi” në profilin e tij në Facebook ka shkruar se pritjet nga kjo qeveri dhe kjo presidente janë, siç ka thënë ai, gati hyjnore, prandaj thotë ai që me urgjence duhet të kalojmë nga retorika patetike në punë praktikë.

Spahiu, në shkrimin e tij, ku i jep merita gjithë secilit deputet dhe subjekt politikë, për konstituimin e shpejt dhe demokratike të institucioneve shtetërore, thotë së sot u rrezuan paragjykimit ndaj Albinit; LDK lujti rol vendimtar dhe shtet formues ndërsa PDK veproj ashtu sic e kërkon elektorati i tyre.

“Pritjet nga kjo qeveri dhe kjo presidente jane gati hynore, prandaj me urgjence duhet te kalojme nga retorika patetike ne pune praktike”

“Krejt e luajtën rolin e vet qysh duhet! Paragjykimet se Albini nuk do ta beje Vjosen Presidente rane ne uje. Albini e mbajti fjalen, Vjosa u votua, u be Presidentja e gjashte e Kosoves, e dyta grua. LDK lujti rol vendimtar dhe shtetformues per cka duhet ti japim kreditin e merituar! PDK veproj ashtu siq e kerkon elektorati i tyre! Fair enough”, ka shkruar Bufi.

“Solemniteti qe i dha intonimi i himnit dhe fjalimi i Presidentes se Kosoves ne Kuvendin tone vertetojne edhe nje here se Kosova eshte e perjetshme”

Postimi i plotë i Spahiut:

Krejt e lujten rolin e vet qysh duhet!
Paragjykimet se Albini nuk do ta beje Vjosen Presidente rane ne uje. Albini e mbajti fjalen, Vjosa u votua, u be Presidentja e gjashte e Kosoves, e dyta grua.
LDK lujti rol vendimtar dhe shtetformues per cka duhet ti japim kreditin e merituar!
PDK veproj ashtu siq e kerkon elektorati i tyre!
Fair enough!
Disa deputet u bene protagoniste dhe te rendesishem sot nga hija. Disa prej tyre do te ndertojne karieren e tyre mbi kete veprim e disa te tjere do ta presin pazarin e radhes duke mos e ndjekur as ideologjine e as parimin, ligjerisht ne rregull kjo pune!
Pritjet nga kjo qeveri dhe kjo presidente jane gati hynore, prandaj me urgjence duhet te kalojme nga retorika patetike ne pune praktike.
Solemniteti qe i dha intonimi i himnit dhe fjalimi i Presidentes se Kosoves ne Kuvendin tone vertetojne edhe nje here se Kosova eshte e perjetshme!
Shendeti i qytetarve nga neser duhet te jete prioritet nr 1.
Nga neser arbaiten!

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021