fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Kur po votohej Osmani, Kastrati shkruan:“…një fshatarake me një bark si kadë e me këmbë si magje”

Kastrati ka satirizuar më zhvillimet në Kuvendin e Kosovës, duke bulëzuar me peshën trupore të presidentes se zgjedhur të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani

Publikuar

Duke cituar një satirë të Faik Konicës, ish kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, profesori universitar, Ardian Kastratin, ndonëse nuk ia ka përmendur emrin, ka satirizuar më zhvillimet në Kuvendin e Kosovës, duke bulëzuar me peshën trupore të presidentes se zgjedhur të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani.

“‘…një fshatarake me një bark si kadë e me këmbë si magje, me një palë duar të trasha e të pjekura, e me një fytyrë të fryrë e të kuqe si piper t’Ohrit’”, ka cituar Faik Konicen, ish analisti Kastrati.

Postimi i plotë i Kastratit:

Gjithmonë më ka pëlqyer shumë satira e Faik Konicës
“Në një shkrim të botuar në ‘ Gazeta Dielli’ mes tjerash gjeta këtë përshkrim satirik të Konicës (për një ish zyrtare të lartë të Stambollit) që sonte më bëri të qesh me lot:
“…një fshatarake me një bark si kadë e me këmbë si magje, me një palë duar të trasha e të pjekura, e me një fytyrë të fryrë e të kuqe si piper t’Ohrit”.”

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021