fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

PDK e ka një kërkesë për VV, nëse e dëshiron votën e saj për presidentin

“Opozita nuk i ka votat ta zgjedhë presidentin, prandaj presim që mazhoranca të vij më një figurë që ka përkrahjen e opozitës”, ka thënë Tahiri.

Publikuar

Partia Demokratike e Kosovës, përmes shefit të Grupit Parlamentar, Abelard Tahiri ka kërkuar nga shumica parlamentare që të dal më një kandidat tjetër për presidenti, të cilin ata mund ta konsideronin dhe potencialisht ta votonte edhe opozita.

Abelard Tahiri ka thënë sot pas kryesisë së PDK i kërkon VV një kandidat tjetër për president.

“Opozita nuk i ka votat ta zgjedhë presidentin, prandaj presim që mazhoranca të vij më një figurë që ka përkrahjen e opozitës”, ka thënë Tahiri.

Ai ka thënë së nuk është koha të shkojmë në zgjedhje në kohën kur po kemi keqësim me situatën pandemike” ka thënë Tahiri.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021