fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti mbledh kabinetin qeveritar

“Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Zgjedhje në lidhje me votimin e mërgatës sonë në ambasada dhe konsullata”, kishte qenë një nga premtimet kryesore të LVV-së dhe Listës “GUXO”.

Publikuar

Kryeministri Albin Kurti ka thirrur mbledhjen e kabinetit qeveritar, mbledhje kjo e cila do të mbahet pasditen e sotme prej orës 16:00. Lajmin për mbledhjen e qeverisë e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një njoftimi drejtuar mediave.

Në këtë mbledhje në një nder pikat e diskutimit është edhe ndryshim plotësim i ligjit për zgjedhje.

“Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Zgjedhje në lidhje me votimin e mërgatës sonë në ambasada dhe konsullata”, kishte qenë një nga premtimet kryesore të LVV-së dhe Listës “GUXO”.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021