fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Përfundon ndeshja, Spanjë – Kosovë, 3:1

Spanja mposhtë Kosovën me rezultat 3:1, në ndeshjën e zhvilluar për kualifikuesit e botërorit 2022

Publikuar

Spanja filloj lojën me iniciativë të lartë, dhe pjesën e parë e përfundoj me rezultat 2:0.

Pjesën e dytë, ra iniciativa e Spanjës, dhe Kosova e shfrytëzoj mundësinë, duke realizuar një gol të bukur në minutën e 70-të, përmes Besar Halimit.

Kjo nuk mjaftoj pasi pas 5 minutave, Spanja u kundërpërgjigj, dhe rezultati tashmë ishte 3:1.

Kosova pas dy ndeshjeve, ka 0 pikë, në kuadër të këtyre kualifikueseve.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021