fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Sporti ambasadori më i mirë

Spanja pret Kosovën në ndeshjën e sotme, të dytën me radhë për Kosovën në kuadër të Kualifikimeve për Botërorin 2022

Publikuar

Sot në ora 20:45, Kosova është mysafire e Spanjës, në ndeshjen për kualifikueset e botërorit 2022. Kjo ndeshje do të luhet ne Sevilla të Spanjës.

Atë që institucionet e Kosovës nuk e kanë bërë tash e 13 vite, po e bënë sporti. Federata e Spanjës e ka konfirmuar ndeshjen me Kosovën, për ndeshjen e sotme me përshkrimin, ashtu siç edhe duhet.

Duke pas parasysh që Spanja nuk e njeh Republikën e Kosovës, fillimisht ka qenë mjaftë problematike duke e paralajmëruar ndeshjen me Kosovën me referim si “territori i Kosovës”. Mirëpo sot federata spanjolle e futbollit, e ka paralajmëruar ndeshjen me emrin Kosovë.

Tashmë po vërtetohet që sporti është ambasadori më i mirë i Republikës së Kosovës.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021