fbpx
Lidhu me Ne!

Shëndeti

Dezinfektohet salla “1 Tetori”

Salla 1 Tetori është shnderuar në qendër të vaksinimit kundër Covid 19.

Publikuar

Ka filluar dezinfektimi i salles 1 Tetori, proces ky që do të bëhet çdo ditë nga ora 12:30-13:30. Salla 1 Tetori është shnderuar në qendër të vaksinimit kundër Covid 19.

Ndërkohë që mbrëmjen e së dielës, më 28 mars në Kosovë kanë arritur vaksinat e para antiCOVID-19, si pjesë e programit COVAX, e që në tërësi janë 24 mijë doza të vaksinës AstraZenec.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ndërkaq ka njoftuar se procesi i vaksinimit do të filloj të martën në Klinikën Infektive dhe sallën “1 Tetori”, kurse në komuna të enjten ose premten e kësaj jave.

Këtë informatë Vitia e bëri të ditur në një takim online me Këshillin e Kryetarëve të Komunave në lidhje me koordinimin dhe procesin e fillimit të vaksinimit pasë arritjes së kontigjentit të parë të vaksinave anti-COVID-19./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021