fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Kombëtarja e Kosovës merr rrugën drejt Spanjës

Spanja nuk e njeh pavarësinë e saj dhe kjo hera e parë në historinë e ekipit kombëtar, që luajnë më këtë kombëtare. Ndeshja do të luhet të mërkurën në orën 20:45.

Publikuar

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se Kombëtarja e Kosovës është nisur pasdite për në Sevilla, ku të mërkurën do ta zhvillojë ndeshjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2022 kundër Spanjës.

Kosova dhe Spanja përballët për eliminatorët e botërorit Katar 2022 si pjesë e grupit B kualifikues.

Spanja nuk e njeh pavarësinë e saj dhe kjo hera e parë në historinë e ekipit kombëtar, që luajnë më këtë kombëtare. Ndeshja do të luhet të mërkurën në orën 20:45./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021