fbpx
Lidhu me Ne!

Shëndeti

Kryeministri e hek gajlen e virusit – vaksinohet sot!

Vaksina e AstraZeneca e universitetit të Oksford thuhet se është 76 për qind e efektshme kundër COVID-19.

Publikuar

Ndërkohë që mbrëmjen e së dielës, më 28 mars në Kosovë kanë arritur vaksinat e para antiCOVID-19, si pjesë e programit COVAX, e që në tërësi janë 24 mijë doza të vaksinës AstraZenec, tw hwnwn zyra e kryeministrit menjëherë ka njoftuar se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të marrë pikërisht sot vaksinën antiCOVID-19, AstaZeneca.

Sipas njoftimit nga zyra e kryeministrit kanë bërë të ditur se Kurti do të vaksinohet sot në sallën “1 tetori” në Prishtinë në ora 16:30.

Vaksina e AstraZeneca e universitetit të Oksford thuhet se është 76 për qind e efektshme kundër COVID-19.

Ndërsa, siç kemi njoftuar edhe me herët, në sallën “1 tetori” që nga mëngjesi i sotëm janë duke u bërë përgatitjet për të filluar vaksinimin./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021