fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Kurti komenton ndeshjen e Kosovës

Kurti nga tribunat e stadiumit Fadil Vokrri u ka dhënë zemër lojtarëve të kombëtares, duke u thënë se ata luajtën shumë mirë.

Publikuar

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka komentuar lojën e ekipit kombëtar të Kosovës që zhvilloj të dielën në mbrëmje kundër ekipit kombëtar të Suedisë.

Kurti nga tribunat e stadiumit Fadil Vokrri u ka dhënë zemër lojtarëve të kombëtares, duke u thënë se ata luajtën shumë mirë.

“Pa lojtarin e saj kryesor, tifozët në tribuna, Kosova sonte luajti shumë më mirë sesa rezultati që pësoi me Suedinë. Kjo na jep shpresë për ndeshjet e ardhshme teksa jemi veçse në fillim të kualifikimeve për botërorin 2022”, ka shkruar Kurti.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021