fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Dardanet pësojnë në “Fadil Vokrri”

Në minutat e fundit Kosova ka mbetur me dhjetë lojtarë, pasi Bernard Berisha ka pranuar edhe kartonin e dytë të verdhë. Kosova javën e ardhshme luan kundër Spanjës.

Publikuar

Kosova është mposhtur nga Suedia në “Fadil Vokrri”, me rezultat të thellë 3:0 nga Suedia, në garat për eliminatore të botërorit.
Dardanet e ka nisur ndeshjen mirë, duke dominuar, por pa qenë në gjendje të bëjë diçka më shumë.

Suedezët kanë kaluar në epërsi në minutën e 11-të nëpërmjet Ludëig Augustinsson.

Suedia ka dyfishuar epërsinë në minutën e 34-të, kur Alexander Isak ka shënuar me një gjuajtje nga distanca brenda gjashtëmbëdhjetëshit. Goli i tretë dhe i fundit ka ardhur nga Sebastian Larsson në minutën e 69-të nga penalltia.

Në minutat e fundit Kosova ka mbetur me dhjetë lojtarë, pasi Bernard Berisha ka pranuar edhe kartonin e dytë të verdhë. Kosova javën e ardhshme luan kundër Spanjës.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021