fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ish Presidenti Sediu, më Covid 19

Fatmir Sejdiu është presidenti i dytë i Kosovës dhe njëherësh presidenti i parë i Kosovës së Pavarur. Postin e presidentit e ka marr pas vdekjes se ish Presidentit Ibrahim Rugova.

Publikuar

Ish presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu është prekur nga virusi Covid -19. Që ish presidenti Sejdiu është prekur nga Covid 19, e ka konfirmuar ish këshilltari I tij në një postim në Facebook, Xhavit Beqiri.

Detaje të tjera rreth shëndetit të ish presidentin, ish këshilltari i tij nuk ka dhënë përveç faktit që i ka shpreh urimet me të mira që edhe këtë sfidë, presidenti Sejdiu ta kaloj lehtë.

“Ish-Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu është prekur nga Covid 19. I urojmë shërim sa më të shpejtë!”, ka shkruar Beqiri.

Fatmir Sejdiu është presidenti i dytë i Kosovës dhe njëherësh presidenti i parë i Kosovës së Pavarur. Postin e presidentit e ka marr pas vdekjes se ish Presidentit Ibrahim Rugova. /tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021