fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Golden Eagle Ylli ngritët në pozitën e parë të Super ligës së Kosovës në basketboll

Publikuar

Golden Eagle Ylli ka arritur të ngritët në pozitën e parë të Super ligës së Kosovës në basketboll. Për ta arritur këtë ekipi I Yllit, ka mposhtur ekipin Sigal Prishtina, me rezultat të ngushtë 60-68 pikë.

Pas xhiros se 18, Ylli ngritet në pozitën e parë me 30 pike, 12 fitore, 6 humbje, ndërsa Prishtina, mbetet e 6 ta, 23 pikë, 5 fitore e 13 humbje.

Në xhiron e ardhshme, Prishtina i shkon Ponte  Prizrenit, ndërsa Ylli e pret vëlla nimin

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021