fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Sars –CoV -2 i merr jetën profesorit universitar

Publikuar

Sars-CoV -2, të premten i ka marrë jetën profesorit universitar, Rifat Hoxha. Hoxha ka qenë profesor në Universitetin e Prizrenit Lajmin për vdekjen e profesorit Hoxha e ka dhënë familjari i tij Valdet Hoxha.

“Me dhimbje e pikëllim të thellë lajmërojmë farefisin, miqtë̈ dhe dashamirët se më datë 26/03/2021 ka ndërruar jetë djali, bashkëshorti, babai, vëllai dhe familjari ynë̈ i dashur Prof. Ass. Dr. RIFAT HOXHA. Varrimi i të ndjerit bëhet në varrezat e qytetit në Prizren në orën 15:30. Për shkak të pandemisë nuk mbahet e pamja”, ka shkruar Valdet Hoxha.

Postimi i plotë:

Me dhimbje e pikëllim të thellë lajmërojm farefisin, miqtë dhe dashamirët se me datë 26/03/2021 ka ndërruar jetë djali, bashkëshorti, babai, vëllau dhe familjari ynë i dashur Prof. Ass. Dr. RIFAT HOXHA
Varrimi i të ndjerit bëhet në varrezat e qytetit në Prizren në orën 15:30.
Për shkak të pandemisë nuk mbahet e pamja.
Të pikëlluarit,
Familja HOXHA

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021