fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

VV ankohet në Supreme

Publikuar

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në Gjykatën Supreme, ankesën kundër vendimit të PZAP. Këtë e ka bërë të ditur përfaqësuesi ligjor i kësaj partie, Blerim Sallahu.

“Sot LVV’ja ka dorëzuar ankesë në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP’së, lidhur me moscertifikimin e pesë kandidatëve për deputet. Ne kemi kundërshtuar vendimin e  PZAP’së lidhur me atë që një normë ligjore e vendos si kriter ligjor”, ka thënë Sallahu. Sipas tij amendamentet kushtetuese bëhen në Kuvendin e Kosovës, dhe PZAP’ja nuk mund ta vë si normë një amendament ligjor. Ne konsiderojmë që deputetët tonë do të certifikon nga Gjykata Supreme duke ditur edhe profesionalizimin që ka kjo gjykatë.Ankesë në Supreme kane dorëzuar edhe AAK-ja dhe PDASHK-ja.

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021