fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ferizaj po rreshtohet fuqishëm me çlirimtarët, thotë Limaj

Publikuar

Kryetari i Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në Ferizaj e ky qytet po rreshtohet fuqishëm me çlirimtarët. Ai në një postim në Facebook ka thënë së është emocion i veçantë të shohësh në fytyrat e bashkëluftëtarëve dhe të rinjve në Rakaj dhe Gërlicë të Ferizajt.

Postimi i plotë i Limajt:
Ferizaj po rreshtohet fuqishëm me Çlirimtarët. Është emocion i veçantë të shohësh në fytyrat e bashkëluftëtarëve dhe të rinjve në Rakaj dhe Gërlicë të Ferizajt, një entuziazëm të jashtëzakonshëm për të përkrahur kauzën tonë për një zë të fuqishëm për Çlirimtarët në Parlamentin e Kosovës.

Kjo mbështetje e madhe për kauzën tonë, po vjen për faktin se zëri dhe themelet e asaj që janë ndërtuar brez pas brezi në këtë vend, kanë filluar të goditën e fyhen nga të gjitha anët, përmes një grup njerëzish që nuk ia duan të mirën Kosovës dhe që për qëllim kanë zhdukjen e të vërtetës sonë kombëtare.

Prandaj, njerëzit bujarë të kësaj zone po bëhen bashkë krah kauzës sonë të drejt për të parandaluar dëmin që po tentohet t’i bëhet Kosovës. U jam mirënjohës e falënderues gjithë kësaj fryme mbështetëse në Ferizaj që janë rreshtuar më Çlirimtarët për të mbrojtur të vërtetën tonë kombëtare, faktike, juridike e historike. #MeÇlirimtarët

Vazhdo më shumë
Kliko për koment

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021