fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Kurti: Vjosën do ta bëjmë Presidente

Publikuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili bashkë më, sic po e quan ai, presidenten në ardhje Vjosa Osmanin, ka bërë homazhe në Krushë të Madhe në 22 vjetorin e masakrës së Krushës së Madhe.

Kurti më këtë rast, i pyetur nga mediet, ka deklaruar se do të zgjidhet edhe presidentja e vendit që sipas tij është hapi i tretë shumë i rëndësishëm i konstituimit të institucioneve të legjislaturës së tetë.

Kurti nuk ka përmendur kohë për seancën në të cilën do të zgjidhet presidenti. “Do ta kryejmë edhe hapin e tretë shumë të rëndësishëm të konsituimit të institucioneve të legjislaturës së tetë. Mirëpo sot këtu bashkë me presidenten në ardhje Vjosa Osmani jemi duke bërë homazhe në Krushë të Madhe”, tha Kurti./tg/

 

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021