fbpx
Lidhu me Ne!

Shëndeti

S’ka më testim pa udhëzim

Publikuar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), të hënën ka marrë vendim që testet për COVID-19 t’i bëjë vetëm me udhëzim paraprak.

Tutje thuhet se janë ndaluar edhe testimet për ata që dëshirojnë që të udhëtojnë jashtë vendit për vizë turistike, të cilëve u duhet dëshmia e testit PCR. Kështu merr vesh Klan Kosova, nga burimet brenda Institutit.

“Testet do t’i bëhen vetëm atyre që dëshirojnë të udhëtojnë jashtë shtetit, për nevoja shëndetësore”, thuhet sipas burimit.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021